Jdi na obsah Jdi na menu
 

 O nás

     Mateřská škola Předhradí se nachází v budově bývalé základní školy od roku 1977.

Od 1. ledna 2003 má právní subjektivitu. Je to škola jednotřídní s kapacitou 25 dětí a součástí školy je školní jídelna, která zajišťuje celodenní stravování dětí v souladu se zásadami zdravé výživy.

     Budova školy patří do historické části obce a díky svému umístění skýtá mnoho příležitostí k pozorování přírody samé i jednotlivých přírodních jevů. Naši škole je tak umožněna realizace prvků ekologické výchovy i naplňování programu zdravého životního stylu.

     Pracujeme dle vlastního ŠVP "Kdo si hraje radost má, svět kolem sebe lépe poznává". Školní vzdělávací program je zpracován v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem předškolního vzdělávání  a v souladu s obecně platnými právními předpisy.

     Snahou pedagogů je vytvořit optimální podmínky k rozvoji osobnosti každého dítěte, a to
k učení i ke komunikaci s ostatními. Usilujeme o to, aby se děti v naší MŠ mohly nejen zdravě rozvíjet a učit, ale aby se přitom cítily  také spokojené, šťastné a v bezpečí.

Plně chápeme, že: " Každé dítě je jedinečná osobnost. Má právo projevovat se jako osobnost, rozvíjet se  a učit  v rozsahu svých možností, potřeb a postupovat přitom svým tempem..

Proto preferujeme -  individuální přístup s respektováním potřeb jednotlivých dětí.

Naší snahou je, aby vztah mezi pedagogy a rodiči byl založen na otevřenosti, upřímnosti a vzájemném naslouchání.